2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Juozo Jakavonio-Tigro 90 metų jubiliejus

2015 m. liepos 11 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė dalyvavo Lietuvos partizano, Vyčio Kryžiaus 3-iojo laipsnio ordino kavalieriaus Juozo Jakavonio-Tigro 90 metų jubiliejui skirtame šventiniame renginyje.

Pasveikinti jubiliato į Varėnos r. Kasčiūnų k. susirinko daug garbių svečių – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo nariai Gediminas Jakavonis, Liutauras Kazlavickas, Vidas Mikalauskas ir Julius Sabatauskas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, kitų institucijų vadovai ir atstovai, kariai, šauliai, Laisvės kovų dalyviai, giminės ir artimieji.

Šventinis minėjimas prasidėjo trispalvės pakėlimu ir Lietuvos Respublikos himnu. Kariai iššovė Lietuvai, partizanams ir J. Jakavoniui skirtas salves, o greta gausių sveikinimo kalbų skambėjo ir jubiliato garbei skirtos dainos, kurias atliko dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas Albertas Antanavičius, jubiliato vaikaičiai ir visi svečiai.


Jubiliatas J. Jakavonis-Tigras dalijasi savo prisiminimais Prie mikrofono – renginio organizatorė ir vedėja J. Jakavonio dukra Angelė Rukštelienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”