2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Mokinių konkurso laureatų kelionės

2015 m. vasarą keturi nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai vyko į keliones, kurias jiems dovanojo Europos Parlamento nariai Algirdas Saudargas ir Gabrielius Landsbergis.

Birželio 21–27 d. europarlamentaro A. Saudargo biuras organizavo ekskursiją į Briuselį (Belgija). Į kelionę, lydimos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Atminimo programų skyriaus vedėjos Dalės Rudienės, vyko Paula Ramanauskaitė iš Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos ir Meda Makauskaitė iš Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos. Abi mergaitės dvejus metus iš eilės buvo konkurso I vietos laureatės: P. Ramanauskaitė varžėsi rašinių, o M. Makauskaitė – piešinių kategorijoje.

Liepos 5–11 d. du moksleiviai taip pat vyko į Strasbūrą (Prancūzija) – šią kelionę organizavo europarlamentaro G. Landsbergio biuras. Sėkmė šypsojosi daugkartiniams konkurso laureatams Valentinui Sunkuriui iš Juozo Miltinio gimnazijos ir Brigitai Stankutei iš Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos. V. Sunkurys jau kelerius metus iš eilės konkurso organizatorius džiugina puikiais maketais, o B. Stankutė – piešiniais. Moksleivius lydėjo LGGRTC Atminimo programų skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Steiblytė.

Abejų kelionių metu moksleiviai aplankė Europos Parlamento rūmus (vienos kelionės metu – Briuselyje, kitos – Strasbūre), susipažino su Europos Parlamento struktūra, funkcijomis bei veikla ir susitiko su keliones jiems dovanojusiais Europos Parlamento nariais, kuriems galėjo patys asmeniškai padėkoti. Pakeliui jie taip pat aplankė kitus miestus, įdomesnius gamtinius objektus ir muziejus, dalyvavo ekskursijose ir grįžo į Lietuvą kupini pačių geriausių įspūdžių.


Europos Parlamente Briuselyje. Iš kairės: M. Makauskaitė, P. Ramanauskaitė, A. Saudargas ir D. Rudienė Konkurso laureatės ir D. Rudienė perduoda konkurso organizatorių dovanas A. Saudargui Kelionės į Strasbūrą dalyviai B. Stankutė (kairėje), R. Steiblytė ir V. Sunkurys
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”