2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Vizitas į Vokietiją

2015 m. birželio 17–20 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojas ir Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė vyko į Vokietiją. Pagal iš anksto suderintą programą buvo suplanuoti susitikimai su J. E. Lietuvos ambasadoriumi Vokietijoje Deividu Matulioniu, Vokietijos Bundestago nare Erika Steinbach, Brandenburgo žemės Landtago nariu Henryku Wichmannu, Lietuvos garbės konsulu Vokietijoje prof. dr. Wolfgangu von Stettenu ir kitais suinteresuotais asmenimis dėl LGGRTC Genocido aukų muziejaus būsimos parodos apie „vilko vaikus“ – iš Rytprūsių į Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo atkeliavusius beglobius vaikus – rengimo.

Birželio 18 d. LGGRTC atstovai, lydimi ponų Angelikos ir Olafo Pasenau, vyko į Oranienburgą, kur susitiko su buvusiais „vilko vaikais“ Sieglinde ir Heinrichu Kenzleriais. Svetingi šeimininkai ir O. Pasenau dalijosi prisiminimais, rodė šeimyninių fotografijų albumus ir suteikė būsimai parodai daug vertingos medžiagos.

LGGRTC atstovai taip pat dalyvavo birželio 20 d. Vokietijos istorijos muziejuje vykusiame Trėmimų ir pabėgėlių aukų atminimo dienos minėjime, susipažino su DDR ir Berlyno žydų muziejų ekspozicijomis, aplankė Berlyno sienos memorialą.


Susitikimo su Vokietijos Bundestago nare E. Steinbach (penkta iš kairės) akimirka LGGRTC atstovai svečiuojasi Oranienburge. Iš kairės: A. Pasenau, D. Lauraitienė, G. Jakubonienė, S. Kenzler, H. Kenzler, O. Pasenau, T. B. Burauskaitė, E. Peikštenis LGGRTC atstovai dalyvauja Trėmimų ir pabėgėlių aukų atminimo dienos minėjime
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”