2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Atlaso pirmosios dalies pristatymas

2015 m. birželio 9 d. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko naujo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) leidinio – atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ pirmosios dalies – pristatymas. Renginį vedė Viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus vedėja Asta Šeliakienė.

Renginio pradžioje susirinkusiesiems buvo parodyta muzikinė-literatūrinė kompozicija „Neperskaityti laiškai. Nepamiršome“. Ją atlikę jaunieji kėdainiškiai priminė ir tuo pačiu pagerbė už laisvę žuvusių Kėdainių krašto partizanų vardus. Vėliau renginio dalyviai žiūrėjo LGGRTC užsakymu sukurtą dokumentinį filmuką apie partizaninį karą Lietuvoje 1944–1953 m. Viena iš leidinio sudarytojų, LGGRTC Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė Rūta Trimonienė supažindino su visoms Lietuvos partizanų sritims skirtais atlasais: „Pietų Lietuvos partizanų sritis“, „Vakarų Lietuvos partizanų sritis“ ir „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“. Ji papasakojo apie atlasų sudarymą, panaudotus archyvinius šaltinius ir kitą medžiagą.

Panorėjusieji galėjo įsigyti ne tik pristatomą atlasą, bet ir kitų naujų LGGRTC leidinių. Leidinių komplektas buvo dovanotas ir svetingiems renginio šeimininkams – Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai.

Renginyje lankėsi ir reportažą rengė vietos televizija.


Muzikinės-literatūrinės kompozicijos akimirka Kalba R. Trimonienė A. Šeliakienė įteikia gėlę R. Trimonienei
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”