2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys 1948 m. trėmimų metinėms paminėti

2015 m. gegužės 21 d. prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms Aukų g. vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei bendrijos Vilniaus skyrių organizuotas tradicinis renginys, skirtas 1948 m. gegužės mėn. trėmimo operacijos „Vesna“ metinėms paminėti. Minėjime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai, visuomenės veikėjai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, vilniečiai.

Sugiedojus himną ir tylos minute pagerbus aukas, prie paminklo buvo padėtos gėlės. Kalbėjo Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis, Seimo nariai dr. Arvydas Anušauskas ir dr. Mantas Adomėnas, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas, projektą „Misija Sibiras“ įgyvendinančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas, 1948 m. tremtinė, poetė ir memuaristė Genovaitė Skardžiūtė-Dubauskienė, žurnalistė ir vertėja Irena Tumavičiūtė. Varėnos r. Valkininkų gimnazijos moksleiviai Evaldas Mankevičius ir Indrė Gardinecaitė atliko baladę apie į Tėvynę grįžtančio vaiko vėlę pagal tremtinės Marijos Inkrataitės-Blažulionienės eiles. Susirinkusiems taip pat dainavo ir Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė“ (vad. Gintaras Skapas). Renginį vedė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tarybos pirmininkas Petras Musteikis.


Minėjimo akimirka Kalba tremtinė G. Skardžiūtė-Dubauskienė Dainuoja Valkininkų gimnazijos moksleiviai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”