2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys Tauragės krašto muziejuje

2015 m. gegužės 18 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Juodis ir LGGRTC Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė dalyvavo Tauragės krašto muziejaus surengtame „Muziejų nakties“ renginyje.

Pirmoji šventinės programos dalis vyko prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojams Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų (vadinamosios „Šubertinės“) kiemelyje. Ten D. Juodis kartu su vietos šauliais inscenizavo iškilmingą partizanų priesaikos ceremoniją. Kadangi tą dieną kartu su Tarptautine muziejų diena buvo minimas ir Tauragės krašto muziejaus 25-metis, R. Driaučiūnaitė, sveikindama muziejų gražios sukakties proga, dovanojo jam fotografijų parodos „Liudyti tautai ir istorijai“ egzempliorių. Ši Genocido aukų muziejaus paroda, skirta Kęstučio apygardos partizano Leono Laurinsko-Liūto (1926–2013) atminimui, 2014 m. jau buvo eksponuota Tauragėje ir sulaukė nemenko susidomėjimo. Muziejų sveikino ir kiti šventės svečiai, susirinkusiesiems dainavo choras „Tremtinys“, o visi norintieji galėjo apžiūrėti Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspoziciją.

Vėliau šventinis renginys persikėlė į Tauragės pilies kiemą ir muziejaus erdves.


Šventės dalyviams koncertuoja „Tremtinio“ choras Partizanų priesaikos inscenizacijos akimirka Kalba R. Driaučiūnaitė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”