2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Leidinio pristatymas

2015 m. balandžio 21 d. Kaišiadorių muziejuje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) naujo leidinio – atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ pirmosios dalies – pristatymas, kuriame dalyvavo jo sudarytojos LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė ir Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė Rūta Trimonienė.

Renginį pradėjęs Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius pasidžiaugė nauju leidiniu, kuriame nemažai vietos skiriama ir Didžiosios Kovos apygardai priklausiusių Kaišiadorių krašto partizanų istorijai. Sveikinimo žodį tarė į renginį atvykęs Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Atlaso „Šiaurės rytų Lietuvos partizanų sritis“ atsakingoji redaktorė E. Jankauskienė supažindino susirinkusiuosius su leidiniui naudotais archyviniais šaltiniais, o R. Trimonienė daugiau papasakojo apie paties atlaso rengimą ir nuoširdžiai dėkojo visiems talkininkams, padėjusiems surinkti medžiagą apie Kaišiadorių kraštą. Gaila, kad kai kurie jų išėjo Anapilin, taip ir nesulaukę leidinio pasirodymo. Renginio pabaigoje žodį tarė ir savo prisiminimais apie sudėtingą partizaninio karo laikotarpį pasidalijo „Kaišiadorių aidų“ redaktorius Jonas Laurinavičius.

LGGRTC darbuotojos susidomėjusios apžiūrėjo muziejuje eksponuojamą parodą „Laisvės kova laimėta! Kaišiadorių krašto partizanų istorija“.


Kalba leidinio atsakingoji redaktorė E. Jankauskienė Muziejaus direktorius O.Lukoševičius pristato susirinkusiesiems R. Trimonienę LGGRTC darbuotojos supažindina merą V. Tomkų su partizaninių apygardų žemėlapiu
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”