2017 m. lapkričio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
2015 m. laureatai

Pirma vieta
Antra vieta
Trečia vieta
Paskatinamoji vieta



I vieta




Indrė Štuikytė
1991 m. Sausio 13-oji
18 m., 12 kl.,
Jurbarko Antano Giedraičio Giedriaus gimnazija,
mokytojas Jonas Laurinaitis
Meda Makauskaitė
Tremtis
17 m., 11 kl.,
Širvintų r. Gelvonų vid. m-kla, mokytoja Birutė Juzėnienė
Radvilė Rūtaitė
Už ką?
16 m., 10 kl.,
Klaipėdos Hermano Zudermano g-ja,
mokytoja Daiva Liutikienė
Emilė Turskytė
Ačiū tėvams už laisvę..
16 m.,
Klaipėdos Adomo Brako dailės m-kla,
mokytoja Rima Baukaitė
Arijus Jurevičius
Išlikimas tremtyje
15 m., 9 kl.,
Prienų „Revuonos“ pagr. m-kla,
mokytoja Aušra Deltuvienė
Ieva Gasianec
Sausio 13-oji
13 m., 7 kl.,
Ignalinos kultūros ir sporto centras,
mokytoja Nijolė Trinkūnienė
Austėja Astravaitė
Darbai tremtyje
13 m., 7 kl.,
Kupiškio r. Subačiaus g-ja,
mokytoja Genia Vaičikauskienė
Dominyka Aliukonytė
Kova už laisvę
11 m., 5 kl.,
Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
Andrius Bertašius
Ledo mergaitės. Sunkus darbas tremtyje, Igarkoje
14 m., 8 kl.,
Tauragės r. Skaudvilės g-ja,
mokytoja Karolina Kulikauskaitė





II vieta




Alicija Simanovič
Žmogaus būtis lageriuose ir tremtyje
16 m., 11 kl.,
Vilniaus r. Stanislavo Moniuškos g-ja
Vėjūnas Rėderis
Partizanų priesaika
12 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Marius Jankūnas
Nereikalingi
12 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Robertas Badauga
Žmogaus būtis tremtyje - tautiškumo išsaugojimas
13 m.,
Klaipėdos Adomo Brako dailės m-kla,
mokytoja Inga Šmitienė
Jūris Bogdanas
Sunkūs laikai
11 m., 5 kl.,
Vilniaus Fabijoniškių vid. m-kla,
mokytoja Aldona Skripkienė
Augustas Astrauskas
Tremtis
14 m., 8 kl.,
Kretingos VšĮ Pranciškonų g-ja,
mokytojos Liudmila Liaudanskaitė, Regina Norvaišienė
Greta Muchlickaitė
Partizano Juozo Lukšo-Daumanto tėvo laidotuvės
18 m., 12 kl.,
Radviliškio r. Baisogalos g-ja,
mokytoja Giedrė Nakutienė
Samanta Bričkutė
Raudoni vakarai
17 m.,
Plungės vaikų globos namai,
mokytoja Alina Maseliūnienė
Martyna Pakalnytė
Tremties laikus byloja ši vieta
16 m., 10 kl.,
Kupiškio r. Subačiaus g-ja,
mokytoja Genia Vaičikauskienė
Brigita Stankutė
Partizanas. Šeimos maitintojas išeina į karą
16 m., 9 kl.,
Tauragės r. Skaudvilės g-ja,
mokytoja Karolina Kulikauskaitė
Emilija Narušytė
Baltijos kelias
17 m., 11 kl.,
Vilniaus Vytauto Didžiojo g-ja





III vieta




Haroldas Juodis
Vaikystė lageryje
16 m., 10 kl.,
Vilniaus Žvėryno g-ja
Deimantė Matukaitytė
Partizanas, kuris troško laisvės
16 m., 10 kl.,
Alytaus r. Simno g-ja,
mokytojas Vitas Zabita
Viltė Želvytė
Motinos duona
12 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Aistė Narbutytė
Ilgas kelias į laisvę
16 m., 9 kl.,
Utenos r. Užpalių g-ja,
mokytoja Nijolė Braukylienė
Jovita Koženevskytė
Adolfas Liaukois "Traukiniui švilpiant". Tremtinių poezijos iliustracija
15 m., 8 kl.,
Vilniaus Gerosios Vilties vid. m-kla,
mokytoja Irena Staknienė
Julija Račaitė
Tautos rūpintojėlis
18 m., 12 kl.,
Raseinių Prezidento Jono Žemaičio g-ja,
mokytoja Gitana Jukilaitienė
Aistė Šnipaitytė
Nykstantis žmogus
18 m., 11 kl.,
Ukmergės r. Taujėnų g-ja,
mokytoja Daiva Židonienė
Dovydas Kryževičius
Sausio 13 d. aukoms
15 m.,
Plungės vaikų globos namai,
mokytoja Alina Maseliūnienė
Urtė Strylaitė
Partizanai
12 m., 7 kl.,
Kupiškio r. Subačiaus g-ja,
mokytoja Genia Vaičikauskienė
Kamilė Jėčiūtė
Atminimas liks visada
14 m., 9 kl.,
Kupiškio r. Subačiaus g-ja,
mokytoja Genia Vaičikauskienė
Gabrielius Grašys
Laisvės kaina
14 m., 8 kl.,
Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija,
mokytojas Vilius Jėčius
Rūta Lukauskaitė
Sausio 13-osios žvakės
11 m., 5 kl.,
Vilniaus „Saulės“ privati g-ja,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
Deimantė Kvecytė
Aš, mano šeima ir visa Lietuva švenčia Kovo 11-ąją
12 m., 5 kl.,
Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio g-ja,
mokytoja Laima Šepikaitė
Gabrielė Baužaitė
Kovo 11-oji
15 m., 9 kl.,
Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio g-ja,
mokytoja Laima Šepikaitė
Karolis Stankus
Atminimo išsaugojimas
17 m., 11 kl.,
Tauragės r. Skaudvilės g-ja,
mokytoja Karolina Kulikauskaitė
Mantvydas Jokubauskas
Sausio 13-oji. Laisvė
11 m., 5 kl.,
Tauragės r. Skaudvilės g-ja,
mokytoja Karolina Kulikauskaitė
Dominykas Vaitkus
Nevilties kelias. Getas
14 m., 7 kl.,
Vilniaus „Saulės“ privati g-ja,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
Augustinas Sudeikis
Viltis
17 m., 11 kl.,
Kauno Antano Smetonos g-ja





Paskatinamoji vieta




Irma Babušytė
Sausio 13-ąją menant
15 m., 9 kl.,
Vilkaviškio r. Sūdavos vid.m-kla,
mokytoja Diana Maksimavičienė
Gabrielė Mickutė
Aš ir Lietuva
15 m., 9 kl.,
Jurbarko r. Juodaičių pagr.m-kla,
mokytojai Kristina Budrikienė, Andrius Bautronis
Samanta Uikytė
Lageris
16 m., 10 kl.,
Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės g-ja,
mokytoja Inga Šilinskaitė
Karolina Bušmaitė
Vaikai tremtyje
16 m., 9 kl.,
Mažeikių r. Ukrinų pagr. m-kla,
mokytoja Inga Šilinskaitė
Reda Gedvilaitė
Vaikai tremtyje
16 m., 9 kl.,
Mažeikių r. Ukrinų pagr. m-kla,
mokytoja Inga Šilinskaitė
Vitalija Blaževičiūtė
Partizaninis karas
14 m., 7 kl.,
Kupiškio r. Noriūnų Jono Černiaus pagr. m-kla,
mokytoja Jugasė Kovaliūnienė
Neringa Jatkauskaitė
Taip anksti baigėsi vaikystė
17 m., 11 kl.,
Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio g-ja,
mokytoja Valentina Brazaitienė
Miglė Vaitonytė
Vilties šviesa
17 m.,
Širvintų r. Gelvonų vid. m-kla,
mokytoja Birutė Juzėnienė
Milda Vaškytė
Akistata su mirtimi
17 m., 10 kl.,
Klaipėdos Hermano Zudermano g-ja,
mokytoja Daiva Liutikienė
Saulius Dubauskas
Nepriklausomybės laužas
15 m., 9 kl.,
Vilniaus Viršuliškių m-kla,
mokytoja Žaneta Puodžiūnienė
Ąžuolas Žiurauskas
Paliktasis
12 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Atilė Ilevičiūtė
Tolima Lietuva
13 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Augustė Striogaitė
Maži žmonės dideliame Sibire
12 m., 6 kl.,
Kauno dailės g-ja,
mokytoja Daiva Šlajienė
Beatričė Šakalytė
Petras Zablockas "Nežadinkit Jų!".Tremtinių poezijos iliustracija
14 m., 8 kl.,
Vilniaus Gerosios Vilties vid. m-kla,
mokytoja Irena Staknienė
Lukas Ambrazaitis
Neužmirštama nepriklausomybė
15 m., 9 kl.,
Jonavos Jeronimo Ralio g-ja,
mokytoja Janina Celešienė
Dominykas Jėčius
Senelio užrašai
15 m., 9 kl.,
Panevėžio Vytauto Mikalausko menų g-ja,
mokytoja Rasa Pranckevičienė
Austėja Zaveckaitė
Laisvės link
16 m., 10 kl.,
Panevėžio Kazimiero Paltaroko g-ja,
mokytojas Juozas Brazauskas
Mantė Jociūtė
Sausio 13-oji - tautos išbandymų metas
17 m., 11 kl.,
Raseinių Prezidento Jono Žemaičio g-ja,
mokytojai Gitana Jukilaitienė, Jonas Janušas
Fausta Kučinskaitė
Kančia ir tikėjimas
15 m., 9 kl.,
Klaipėdos Vydūno g-ja,
mokytoja Maja Petrovienė
Ingrida Astikaitė
Laisvės troškimas
17 m., 11 kl.,
Švenčionėlių Mindaugo g-ja,
mokytoja Alfreda Karovackienė
Erika Mališauskaitė
Lietuva, Tėvyne mūsų..
12 m., 6 kl.,
Marijampolės „Ryto“ pagr. m-kla,
mokytoja Lina Mališauskienė
Karilė Čekanavičiūtė
Onutės rankdarbėliai tremtyje
14 m., 7 kl.,
Kėdainių „Ryto“ pagr. m-kla,
mokytoja Audronė Rudienė
Gabrielė Rankelytė
Laisvės siena
15 m., 9 kl.,
Vilniaus Fabijoniškių vid. m-kla,
mokytoja Aldona Skripkienė
Ingrida Golovnia
Kelias į tremtį
18 m., 12 kl.,
Vilniaus Fabijoniškių vid. m-kla,
mokytoja Aldona Skripkienė
Mingailė Steponianaitė
Tremtis
12 m., 6 kl.,
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija,
mokytojas Albinas Marcinauskas
Lina Jarmuškaitė
Lietuva nacių okupacijos metais
17 m., 11 kl.,
Ignalinos kultūros ir sporto centras,
mokytoja Nijolė Trinkūnienė
Miglė Kajėnaitė
Aš ir Lietuva
12 m., 6 kl.,
Ignalinos kultūros ir sporto centras,
mokytoja Nijolė Trinkūnienė
Kamilė Čeponytė
Mes Jūsų neužmiršom (Sausio 13-oji)
14 m., 8 kl.,
Ignalinos kultūros ir sporto centras,
mokytoja Nijolė Trinkūnienė
Monika Linkutė
Partizano A.Ramanausko-Vanago kraujas- tai grūdas tėviškės žemėje
16 m., 10 kl.,
Radviliškio r. Baisogalos g-ja,
mokytoja Giedrė Nakutienė
Viktorija Tiškutė
Skiriu Loretai Asanavičiūtei...
17 m.,
Plungės vaikų globos namai,
mokytoja Alina Maseliūnienė
Modestas Jonaitis
Baltijos kelio juosta
14 m., 8 kl.,
Kupiškio r. Subačiaus g-ja,
mokytoja Genia Vaičikauskienė
Emilija Komaraitė
Nelaisvės gniaužtuose
11 m., 5 kl.,
Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
Roberta Pošiūnaitė
Sausio atmintis. Laisvės kryžius
13 m., 6 kl.,
Vilniaus „Saulės“ privati g-ja,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
Gediminas Kvecys
Kovo 11-oji
14 m., 7 kl.,
Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio g-ja,
mokytoja Laima Šepikaitė
Giedrė Kvecytė
Kovo 11-oji
15 m., 8 kl.,
Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio g-ja,
mokytoja Laima Šepikaitė
Rokas Bilinskas
Nevilties kelias
14 m., 8 kl.,
Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija,
mokytoja Rasa Vaitkutė-Žemaitienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”