2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Lietuvoje iš vėjo ir šalčių žemės sugrįžus“ pristatymas

2015 m. kovo 19 d. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune vyko žymaus antisovietinio pasipriešinimo dalyvio, Vyčio kryžiaus ir Vytauto Didžiojo ordinų kavalieriaus ir Laisvės premijos laureato Antano Terlecko naujos knygos „Lietuvoje iš vėjo ir šalčių žemės sugrįžus“ pristatymas. Knygą išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC). Joje pateikiamos ištraukos iš A. Terlecko 1987 m. ir 1988 m. pradžios dienoraščio, rašyto grįžus po kalinimo ir tremties į Lietuvą.

Renginį Kaune pradėjo LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė, kuri priminė susirinkusiesiems anksčiau išleistus A. Terlecko dienoraščius ir atsiminimus bei keliais žodžiais pristatė naująjį leidinį. Vėliau išsamiai apie knygą kalbėjo ją redagavusi A. Terlecko duktė lituanistė Vilija Dailidienė. Ji apžvelgė redagavimo ypatybes, nušvietė knygoje nutylėtus dalykus ir pasidalijo savo prisiminimais. Knygos autorius A. Terleckas skaitė knygos ištrauką, komentavo aprašomus įvykius ir atsakė į gausius renginio dalyvių klausimus. Po užsitęsusio renginio visi norintieji galėjo gauti A. Terlecko autografą.


Kalba knygos redaktorė V. Dailidienė A. Terleckas skaito savo knygos ištrauką A. Terleckas dalija autografus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”