http://genocid.lt/centras/lt/2422/a/

Atvirų durų diena

2015 m. kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko atvirų durų diena.

Genocido aukų muziejuje lankytojai turėjo galimybę aplankyti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, pirmajame ir antrajame aukšte įrengtas muziejaus ekspozicijas, Konferencijų salėje eksponuojamą nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešinių parodą ir susipažinti su Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos moksleivių sukurta kompozicija „Mūsų širdis – Tautos Vienybei, Tėvynės meilei ir Laisvei“.

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso lankytojai buvo kviečiami aplankyti koplyčią-kolumbariumą, kurioje ilsisi sovietinio totalitarinio režimo aukų palaikai, apžiūrėti ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“, Konferencijų salėje eksponuojamą parodą „Dainavos apygardos Genio grupės partizanų žūtis. 1952 m. gegužė“ ir sudalyvauti tradicija tapusiose ekskursijose po Tuskulėnų memorialinį kompleksą. Konferencijų salėje vaikai ir jų tėveliai dalyvavo šeimos popietėje, o vėliau buvo rodomi Jono Ohmano dokumentiniai filmai iš serijos „(Ne)įmanomi pabėgimai“.


Genocido aukų muziejuje eksponuojama Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos moksleivių sukurta kompozicija Akimirka iš ekskursijos po Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso lankytojams ekskursiją veda vyr. specialistas Remigijus Černius