2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Svečiai Genocido aukų muziejuje

2015 m. kovo 10 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Genocido aukų muziejus sulaukė svečių – Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos moksleivių, panorusių muziejui dovanoti savo pačių rankomis padarytą ir trispalvėmis apyrankėmis papuoštą kompoziciją „Mūsų širdis – Tautos Vienybei, Tėvynės meilei ir Laisvei“.

Kaip pasakojo moksleivius atlydėjusios mokytojos, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo visuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirtuose renginiuose. Jie ne tik pynė trispalves apyrankes Gedimino stulpams Nacionalinėje dailės galerijoje, bet ir patys pagamino didelę metalinę širdį, kurią taip pat nusprendė dekoruoti trispalvėmis apyrankėmis. Šią širdį, simbolizuojančią jaunosios kartos vienybę ir dėkingumą Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės gynėjams, buvo nutarta dovanoti LGGRTC Genocido aukų muziejui, įsikūrusiam pastate, kurio sienos sugėrė daug kraujo ir ašarų, ir kur užgeso ne vieno laisvės kovotojo gyvybė.

Muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis visų muziejaus darbuotojų vardu padėkojo už dovaną, įteikė svečiams LGGRTC leidinių ir plakatų, o moksleiviai užrišo muziejaus darbuotojams savo nupintas trispalves apyrankes.

Kovo 11-ąją vykusių atvirų durų dieną įspūdingą Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos moksleivių sukurtą širdį galėjo matyti visi muziejaus lankytojai.


Metalinės širdies perdavimo akimirka muziejaus Konferencijų salėje Nuotrauka atsiminimui E. Peikštenis perduoda svečiams LGGRTC leidinių ir plakatų
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”