http://genocid.lt/centras/lt/2410/a/

Atvirų durų diena

2015 m. vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko atvirų durų diena.

Genocido aukų muziejuje vilniečiai ir miesto svečiai galėjo aplankyti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, kitas muziejaus ekspozicijas ir Konferencijų salėje eksponuojamą nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai.

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kvietė lankytojus nemokamai susipažinti su ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir Konferencijų salėje eksponuojama paroda „Tarpukario Lietuvos policija fotografijose“ iš Skirmanto Andriušio kolekcijos bei aplankyti koplyčią-kolumbariumą, kurioje ilsisi sovietinio totalitarinio režimo aukų palaikai. Konferencijų salėje buvo rodomas Justino Lingio ir Gerimanto Statinio dokumentinis filmas „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ ir vyko nuotaikinga šeimos popietė, kurios metu buvo gaminamos trispalvės gėlytės ir apyrankės, žaidžiamas intelektualusis žaidimas „Rankos kuria, rankos griauna“. Gausus vilniečių būrys dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso teritoriją ir ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.


Tuskulėnų memorialinio komplekso lankytojai žiūri filmą Šeimos popietės metu pinamos trispalvės apyrankės Žaidžiamas žaidimas „Rankos kuria, rankos griauna“