2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Leidinio pristatymas

2015 m. vasario 10 d. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) parengto leidinio „...pergyventų jausmų atogarsis: partizano Balčio dienoraštis, laiškai ir eilėraščiai“ pristatymas.

Renginį vedė Viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus vedėja Asta Šeliakienė. Pirmiausia su Lietuvos partizanų Vyčio apygardos istorija susirinkusiuosius supažindino LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Butkutė. Vėliau knygos sudarytojas Vaclovas Slivinskas papasakojo, kaip, rinkdamas medžiagą knygai apie Vyčio apygardos vadą Danielių Vaitelį-Briedį, Ramygalos gimnazijos muziejuje rado nežinomo partizano Balčio rankraščių kopijas ir kaip jam pavyko nustatyti jų autoriaus tapatybę – pasirodė, kad tai iš Ukmergės r. Kanciškių kaimo kilęs Albinas Bilinkevičius, 1944 m. su nemažu būriu bendramokslių išėjęs į mišką. Jo rankraščių originalai buvo atiduoti saugojimui į Kėdainių krašto muziejų.

V. Slivinskui atsakius į susidomėjusių klausytojų klausimus, Bibliotekos salėje susirinkę renginio dalyviai – vienas iš Kėdainių Sąjūdžio kūrėjų, P. Lukšio šaulių kuopos vadas advokatas Ignas Meškauskas su žmona Janina, Kėdainių krašto muziejaus istorikas Vaidas Banys ir kiti – dėkojo knygos sudarytojui už jo nuveiktą darbą ir sveikino išleidus partizano dienoraštį – neįkainojamą istorijos šaltinį ateities kartoms. Viso renginio metu susirinkusiesiems koncertavo ir Lietuvai skirtas dainas atliko Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Gitaros ir vokalo studijos nariai ir jų vadovė mokytoja Laima Žilytė.

Prieš renginį knygos sudarytoją kalbino ir reportažą rengė vietos televizija.


Koncertuoja Gitaros ir vokalo studijos nariai su vadove Laima Žilyte Ištrauką iš knygos skaito knygos sudarytojas Vaclovas Slivinskas. Šalia – istorikė Dalia Butkutė Knygos sudarytojas atsako į susidomėjusių klausytojų klausimus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”