2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Latvijos Respublikos Parlamento Pirmininkės Inaros Mūrniecės vizitas

2014 m. lapkričio 27–28 d. Lietuvoje su darbo vizitu lankėsi Latvijos Respublikos Parlamento (Saeimos) Pirmininkė Inara Mūrniecė. Lapkričio 28 d. ji apsilankė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Genocido aukų muziejuje, susipažino su jo ekspozicijomis ir susitiko su LGGRTC generaline direktore Terese Birute Burauskaite ir Genocido aukų muziejaus vadovu Eugenijumi Peikšteniu.

Pokalbio metu viešniai buvo pristatyta LGGRTC muziejinių padalinių veikla, kuriama ekspozicija „Projektas – homo sovieticus“ ir ateities perspektyvos, kai LGGRTC bus perduotos išsikėlusių teismų patalpos. E. Peikštenis taip pat pasiūlė pagalbą rengiant muziejų buvusiuose KGB rūmuose Rygoje. I. Mūrniecė, praeityje buvusi žurnaliste ir bendravusi su T. B. Burauskaite, padovanojo LGGRTC generalinei direktorei įrėmintą 2009 m. publikuotą interviu ir Baltijos kelio 25-mečiui paminėti skirtą proginę sidabro monetą. LGGRTC vadovė savo ruožtu dovanojo istorija besidominčiai viešniai LGGRTC leidinių ir pakvietė pasirašyti garbės svečių knygoje. Atsisveikinant buvo padaryta bendra nuotrauka su visais Saeimos Pirmininkės delegacijos nariais.


Susitikimo akimirka Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė pasirašo garbės svečių knygoje Nuotrauka atminčiai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”