2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konkurso laureatų apdovanojimo renginys

2014 m. lapkričio 21 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko integruoto ugdymo konkurso „Partizaninis karas 1944–1953 m.“ laureatų apdovanojimo renginys.

2014 m. minint partizaninio karo Lietuvoje pradžios 70-metį, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) Pilietinio ugdymo skyrius kartu su partneriais –LGGRTC ir Tarptautinės komisijos Nacių ir Sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu – surengė integruoto ugdymo konkursą „Partizaninis karas 1944–1953 m.“ Juo buvo siekiama, kad mokiniai per įvairių dalykų pamokas ir popamokinėje veikloje pasigilintų į jų gyvenamojoje aplinkoje vykusių pasipriešinimo kovų istoriją, užfiksuotų ir aprašytų istorinius objektus, susijusius su partizanų gyvenimo, žūties ir palaidojimo vietomis, pakalbintų dar gyvus įvykių liudininkus. 8–12 klasių bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklų mokiniai galėjo teikti darbus temomis „Istoriniai objektai“ ir „Gyva istorija“. Buvo gauta darbų iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Panevėžio miestų, Jurbarko, Anykščių, Alytaus, Kaišiadorių, Šiaulių, Tauragės, Švenčionių, Šilalės, Kėdainių ir Utenos rajonų.

Kaip pastebėjo konkurso organizatoriai, atlikti mokinių darbai, užrašyti ar nufilmuoti interviu su liudininkais turi didelę išliekamąją vertę. Rengdami savo darbus mokiniai ne tik praturtino žinias, bet ir išgyveno istoriją emociškai. Pasak vienos mokinės iš VšĮ Vilniaus „Versmės“ katalikiškosios gimnazijos, įvykius imta suvokti ir vertinti daug jautriau. Konkurso vertinimo komisijos nariai taip pat akcentavo darbų nuoširdumą. Tai, kad mokiniai apie partizaninių kovų laikotarpį sužinojo ne tik iš vadovėlių, rodo, kad konkurso tikslas buvo pasiektas.

Geriausių darbų autoriai LGGRTC Tuskulėnų memorialiniame komplekse vykusiame renginyje buvo apdovanoti LMNŠC diplomais, partnerių dovanomis. Jiems buvo parodytas filmas „Partizaninis karas Lietuvoje 1944–1953 m.“, pravestas edukacinis užsiėmimas apie partizanų buitį ir ekskursija po Tuskulėnų memorialinį kompleksą.

LMNŠC Pilietinio ugdymo skyriaus metodininkė Aušra Žemaitytė

Konkurso prizininkai


Baigiamojo renginio dalyviai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”