2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Leidinio „...pergyventų jausmų atogarsis“ pristatymas

2014 m. lapkričio 19 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko leidinio „...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės, pristatymas.

Renginio pradžioje LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Juodis apžvelgė visus žinomus partizanų dienoraščius ir palygino juos su partizano Balčio liudijimais. Knygos sudarytojas Vaclovas Slivinskas papasakojo, kaip jam į akis pateko nežinomo partizano rankraščiai ir kaip ilgainiui pavyko išsiaiškinti jo tapatybę. Renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Jokimaitis akcentavo Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraščio istorinę vertę, nes jame pateikta nesumeluota partizanų kasdienybė, mąstymas ir tikėjimas. Renginį vedęs Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso specialistas Algirdas Rudis paskaitė dienoraščio ištraukų, o sutartinių giedotojų grupė „Ūtara“ atliko susirinkusiesiems karinių-istorinių dainų.

Vakaro pabaigoje renginio dalyviai galėjo įsigyti knygą, o jos sudarytojas V. Slivinskas dalijo autografus.


Kalba Darius Juodis Susirinkusiesiems dainuoja „Ūtara“ Mintimis dalijasi Vaclovas Slivinskas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”