2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Roko M. Tracevskio ir Dalios Kuodytės knygos pristatymas

2014 m. lapkričio 18 d. Milane (Italija) esančiuose Nacionalinės atsargos karininkų asociacijos rūmuose „Palazzo Cusani“ vyko į italų kalbą išverstos Roko M. Tracevskio ir Dalios Kuodytės knygos „Nežinomas karas. Ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944–1953 m.“ pristatymas. Tai buvo jau antrasis knygos pristatymas Milane (pirmasis surengtas 2014 m. kovo 15 d.). Jame dalyvavo ir įžanginį žodį tarė buvęs Lietuvos garbės konsulas Milane Guido Levera. Knygą išleidusių leidybos namų „Il Cerchio“ direktorius Adolfo Morganti sakė, kad jam buvo labai malonu nutraukti istoriografinės cenzūros šydą, dengusį lietuvių partizaninį pasipriešinimą ir leisti su juo susipažinti itališkai skaitančiai publikai. Milano universiteto profesorius dr. Alessandro Vitale gausiai susirinkusiai italų auditorijai trumpai pristatė pokario rezistenciją Lietuvoje, o jo kolegė dr. Giulia Lami pateikė platesnį istorinį kontekstą, palygindama situaciją Lietuvoje su tų laikų situacija Lenkijoje ir Ukrainoje. Knygos autorius R. M. Tracevskis savo ruožtu palygino partizaninį karą Lietuvoje su antisovietine rezistencija Afganistane. Renginyje dalyvavusi Lietuvos partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto dukterėčios anūkė Kotryna Vilkaitė-Buono papasakojo susirinkusiesiems savo giminės istoriją.

Renginio dalyviai susidomėję klausėsi pranešimų, negailėjo aplodismentų ir išpirko paskutiniuosius knygos egzempliorius. Po renginio knygos pristatymo proga „Palazzo Cusani“ rūmuose buvo surengta iškilminga vakarienė.

R. M. Tracevskio ir D. Kuodytės knyga „Nežinomas karas. Ginkluotas antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944–1953 m.“ Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pirmą kartą anglų kalba išleista dar 2004 m. Vėliau jos leidimas ne kartą kartotas, papildytas. Į italų kalbą knygą išvertė ir 2014 m. kovo mėn. pirmą kartą išleido leidybos namai „Il Cerchio“. Antrasis knygos leidimas planuojamas 2015 m. pradžioje.

Viešėdamas Italijoje knygos autorius R. M. Tracevskis davė interviu vietos spaudai. Renginio išvakarėse katalikų dienraštyje „Avvenire“ pasirodė teigiama knygos recenzija.

Dienraštyje „Avvenire“ publikuota knygos recenzija


Renginio akimirka. Kalba Rokas M. Tracevskis, šalia – Kotryna Vilkaitė-Buono Kalba knygos leidėjas Italijoje Adolfo Morganti Renginio dalyviai. Iš kairės: Adolfo Morganti, dr. Alessandro Vitale, dr. Giulia Lami, Rokas M. Tracevskis, Kotryna Vilkaitė-Buono ir gen. Giovanni Fantasia
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”