2019 m. rugpjūčio 22 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Prievartinė mobilizacija į Raudonąją armiją“ pristatymas

2014 m. lapkričio 11 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyr. specialisto dr. Vytauto Tininio knygos „Prievartinė mobilizacija į Raudonąją armiją“ pristatymas. Nors pats autorius dėl ligos į renginį atvykti negalėjo, jo monografiją susirinkusiesiems pristatė knygos recenzentas Vilniaus universiteto docentas dr. Algirdas Jakubčionis. Kalbėjo ir kauniečiams gerai pažįstamas autoriaus kolega – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyr. specialistas Darius Juodis. Renginyje dalyvavusi partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė pasidalijo prisiminimais, kad ir jos giminėje būta jaunuolių, besislėpusių nuo mobilizacijos į Raudonąją armiją.

Renginį vedė Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius, o susirinkusiesiems koncertavo A. Kačanausko muzikos mokyklos auklėtinės. Norintieji galėjo įsigyti pristatomą knygą.


Kalba renginio vedėjas mjr. Donatas Mazurkevičius Koncertinio pasirodymo akimirka Renginio dalyviai
Knygą pristato dr. Algirdas Jakubčionis Kalba Darius Juodis Mintimis dalijasi Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”