2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“

2014 m. lapkričio 5 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, bendradarbiaujant su Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje, buvo atidaryta Čekijos totalitarinių režimų tyrimų instituto ir Saugumo tarnybų archyvo parengta paroda „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“. Parodoje eksponuojamos nuotraukos, kuriose užfiksuoti Čekoslovakijos valstybės saugumo tarnybų sekami komunistinio režimo priešai ir kurios tiesiog dokumentiškai tiksliai atspindi XX a. 8-ojo ir 9-ojo dešimtmečių realijas.

Renginyje dalyvavo ir parodą susirinkusiems svečiams pristatė Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje p. Bohumilas Mazánekas. LGGRTC Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojas ir Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis apžvelgė ir palygino kelių buvusio sovietinio bloko šalių slaptąsias tarnybas, o LGGRTC istorikė dr. Kristina Burinskaitė trumpai pristatė sovietinio saugumo veiklą okupuotoje Lietuvoje.

Tuskulėnų memorialiniame komplekse paroda „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ bus eksponuojama iki 2014 m. gruodžio 31 d.


Kalba Genocido aukų muziejaus vadovas E. Peikštenis Apie sovietinio saugumo veiklos metodus pasakoja dr. K. Burinskaitė Renginio svečiai ir dalyviai susipažįsta su paroda
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”