2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos pristatymas

2014 m. spalio 22 d. Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje įvyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) išleistos knygos „...pergyventų jausmų atogarsis: partizano Balčio dienoraštis, laiškai ir eilėraščiai“ pristatymas.

Renginį pradėjo Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Dalia Plaktonienė, muzikinei įžangai pakvietusi Danutės Kasparavičienės vadovaujamą Šilų kultūros centro mišrų ansamblį „Godonė“.

Toliau renginio vedimą perėmė LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė. Pirmiausia žodis buvo suteiktas LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyresniajai istorikei Ramonai Staveckaitei-Notari, kuri papasakojo susirinkusiesiems apie Vyčio apygardą ir jos žymesnius vadus. Knygos sudarytojas jonaviškis Vaclovas Slivinskas atskleidė leidinio atsiradimo aplinkybes, papasakojo, kaip buvo išaiškinta partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio tapatybė ir buvo apklausti jį pažinoję žmonės. Ansamblio „Godonė“ solistės skaitė Balčio eiles, o V. Juozevičiūtė – ištraukas iš jo dienoraščio. Renginio pabaigoje „Godonė“ atliko susirinkusiesiems dar kelias dainas.

Knygos sudarytoją sveikino ir jam dėkojo Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Venckūnas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jonavos skyriaus pirmininkė Veronika Gabužienė, Bukonių pagrindinės mokyklos direktorė Elena Tuzovienė ir Bukonių bendruomenės atstovai. Po renginio V. Slivinskas dar ilgai bendravo su vakaro svečiais ir dalino jiems savo autografus.


Kalba V. Juozevičiūtė. Šalia sėdi R. Staveckaitė-Notari ir
V. Slivinskas
Kalba leidinio sudarytojas
V. Slivinskas
Koncertuoja Šilų kultūros centro ansamblis „Godonė“
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”