2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginiai Šiauliuose

2014 m. rugsėjo 18 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys ir vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė dalyvavo Šiauliuose ir Šiaulių r. vykusiuose renginiuose, skirtuose Šiaulių geto likvidavimo 70-osioms metinėms paminėti. Į juos susirinko ne tik Lietuvos žydų bendruomenės nariai, bet ir vietos valdžios atstovai, moksleiviai, garbūs svečiai iš Lietuvos ir užsienio.

Pirmiausia žydų genocido aukų atminimas buvo pagerbtas netoli Kužių miestelio esančiame Luponių miške, kur 1941 m. vasarą buvo nužudyta keli tūkstančiai Šiaulių miesto ir apskrities žydų: vyrų, moterų, vaikų.

Vėliau minėjimo dalyviai vyko į Šiaulius padėti gėlių prie buvusių Šiaulių geto vartų.

Po pietų Šiaulių miesto pramonininkų iniciatyva aikštėje priešais buvusį batų fabriką buvo atidengtas paminklas žymiam žydų pramoninkui, filantropui ir mecenatui Chaimui Frenkeliui (skulptorius Romas Kvintas, architektas Alvidas Songaila). Iškilmingame paminklo atidengime dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Izraelio ambasadorė J. E. Hagit Ben-Yaakov, Vyriausybės ir Šiaulių miesto valdžios atstovai, Lietuvos žydų bendruomenės nariai bei iš užsienio atvykę trys Ch. Frenkelio proanūkiai.


Teresė Birutė Burauskaitė prie vieno iš Luponių miške esančių paminklų Minėjimo akimirka prie buvusių Šiaulių geto vartų. Kalba Šiaulių žydų bendruomenės pirmininko pavaduotojas Rafaelis Giršas Paminklo atidengimas. Kalba Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”