2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“

2014 m. rugpjūčio 21 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse buvo atidaryta Šaltojo karo politinių karikatūrų ir propagandos paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“, skirta Europos dienai stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dienai paminėti. Parodoje eksponuojama Šaltojo karo eigą JAV ir SSRS atspindinčios politinės karikatūros, prieš JAV ir NATO nukreipti sovietinės propagandos plakatai bei Sovietų Sąjungoje ir Vakaruose leistos satyrinės knygos ir žurnalai. Paroda, kurioje eksponuojamos originalios Šaltojo karo laikotarpio politinės karikatūros, Lietuvoje surengta pirmą kartą. Jos iniciatoriaus – architektas ir karikatūristas Rytis Daukantas.

Parodos atidarymo metu jos iniciatorių ir svečius pasveikino LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Darius Semaška. R. Daukantas pristatė savo kolekciją ir papasakojo susirinkusiesiems apie politinės karikatūros žanrą.


Kalba LR Seimo narys
dr. Arvydas Anušauskas
Apie politinės karikatūros žanrą pasakoja Rytis Daukantas Salėje eksponuojamos parodos fragmentas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”