2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys „Neužmiršti“ Kauno choralinėje sinagogoje

2014 m. birželio 26 d. Kauno choralinėje sinagogoje vyko Kauno religinės žydų bendruomenės organizuotas renginys „Neužmiršti“. Tai buvo antras renginys iš ciklo, skirto Kauno geto sunaikinimo 70-mečiui atminti (pirmas renginys vyko 2014 m. birželio 18 d. Raudondvario pilyje). Jame dalyvavo Kauno religinės žydų bendruomenės nariai, atstovai iš Vokietijos ir Japonijos ambasadų, įvairių Lietuvos institucijų ir Tolerancijos ugdymo centrų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) atstovavo Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Renginyje buvo pristatomi Kauno gete kalėję muzikantai ir dailininkai. Choralinėje sinagogoje susirinkusiems svečiams koncertavo prof. Atis Bankas (smuikas), prof. Dalia Balsytė (fortepijonas), Natanas Bairakas (fortepijonas), Gražina Miliauskaitė (koloratūrinis sopranas). Kalbėjo Klaipėdos universiteto istorikė-muzikologė prof. Birutė Petrauskaitė ir Lietuvos žydų kultūros tyrinėtoja Asia Gutermanaitė. Buvo pristatyta buvusios Kauno geto kalinės Ester Lurje ofortų paroda „Gyvoji liudytoja“.

Renginio pabaigoje jo organizatoriai – Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Maušas Bairakas ir jo padėjėja Kristina Mačiulaitytė – įteikė padėkas ištikimiems bičiuliams, tarp kurių buvo ir dr. A. Bubnys. Dr. A. Bubnys savo ruožtu dovanojo jiems savo rengtą leidinį apie Vilniaus getą ir pasidžiaugė, kad šiemet pasirodys analogiškas leidinys apie Kauno getą.


Kauno choralinė sinagoga, kurioje vyko renginys Renginio dalyviai Dr. A. Bubnys atsiima jam skirtą padėką
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”