2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Paminklai Lietuvos piliečių tremties ir kalinimo vietose“

Lietuvos Respublikos ambasados Lenkijoje kvietimu, 2014 m. birželio 10 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė Rūta Trimonienė ir šio departamento Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Jagėla pristatė parodą „Paminklai Lietuvos piliečių tremties ir kalinimo vietose“, skirtą Birželio 14-ajai, Gedulo ir vilties dienai, paminėti.

Varšuvoje esančioje Lietuvos ambasadoje eksponuota 1989–2008 m. valstybinių ir visuomeninių organizacijų, pavienių asmenų rūpesčiu pastatytų 15 paminklų Lietuvos piliečių tremties vietose Buriatijoje, Jakutijoje ir Komijoje, Tomsko sr., taip pat 16 paminklų, pastatytų mūsų valstybės piliečių kalinimo vietose Karelijoje, Krasnojarsko kr., Komijoje, Magadano sr. ir Kazachstano Respublikoje, nuotraukos.

Renginį pradėjo Lietuvos ambasadorė Loreta Zakarevičienė. Po jos kalbėjusi LGGRTC generalinė direktorė T. B. Burauskaitė apžvelgė 1941 m. birželio 14 d. įvykius. R. Trimonienė supažindino renginio dalyvius su 1989–1997 m. vykusiomis ekspedicijomis, jų metu sutvarkytomis ir įamžintomis tremties ir kalinimo vietomis. Ji taip pat pristatė nuo 2006 m. rengiamą jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras“. J. Jagėla renginio svečius supažindino su paminklų Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti sukūrimo ir įgyvendinimo peripetijomis.

LGGRTC atstovai atsakė į renginio svečių klausimus, diskutavo apie Lietuvos piliečių tremties ir kalinimo vietų sutvarkymo ir įamžinimo problemas. Jiems talkino Krokuvos Jogailaičių universiteto Lietuvos studijų centro direktorė dr. Katažyna Koženevska.


Renginio svečių belaukiant. Iš kairės pirmas – skulptorius J. Jagėla, antra – Lietuvos ambasadorė L. Zakarevičienė, ketvirta – patarėja Jurgita Jankūnienė, penkta – LGGRTC generalinė direktorė T. B. Burauskaitė Renginį pradeda Lietuvos ambasadorė L. Zakaravečienė. Sėdi iš kairės: LGGRTC generalinė direktorė T. B. Burauskaitė, dr. K. Koženevska, R. Trimonienė ir J. Jagėla Prie parodos stendų. Centre – skulptorius J. Jagėla
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”