2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymas

2014 m. gegužės 30 d. Šiaulių vyskupijos Pastoracinio centro salėje vyko Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ ir Jūratės Vyliūtės bei Gailos Kirdienės knygos „Lietuviai ir muzika Sibire“ pristatymas.

Įžanginį žodį tarė renginio organizatorius, buvęs tremtinys Romualdas Baltutis, susirinkusiuosius pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šiaulių politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ atliko kelias dainas.

Pirmiausia buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) išleista R. Racėno knyga, pasakojanti tremtinių bėglių ir našlaičių pargabenimo į Lietuvą istorijas. Kalbėjo knygos autorius R. Racėnas, buvo skaitomos knygos ištraukos, prisiminimais dalijosi Algimantas Jakučionis, Meilutė Raštikytė ir R. Baltutis.

Antrojoje renginio dalyje buvo pristatyta knyga „Lietuviai ir muzika Sibire“. Kalbėjo knygos autorės J. Vyliūtė ir G. Kirdienė, koncertavo Šiaulių universiteto folkloro ansamblis „Vaiguva“, S. Sondeckio menų gimnazijos ir „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos moksleiviai, tautodailininkas Albertas Martinaitis su dukromis, R. Baltutis ir knygos autorė G. Kirdienė su vyru Arvydu Kirda. Į čia pat suburtą ansamblį netikėtai buvo įtrauktas ir Šiaulių vyskupas E. Bartulis, kuriam teko mušti būgnelį.

Po renginio buvo galima įsigyti pristatomų knygų ir gauti jų autorių autografus.


Pastoracinio centro salė renginio metu Kalba renginio organizatorius R. Baltutis Apie savo knygą pasakoja R. Racėnas
Nuotaikingo koncertinio pasirodymo akimirka LGGRTC vyr. viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė dėkoja vyskupui E. Bartuliui už priėmimą R. Racėnas dalina autografus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”