2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Akcijos Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnuose

2014 m. gegužės 17 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko akcijos „Muziejų naktis“ renginiai. Nemokama naktinė programa prasidėjo 18 val. ir tęsėsi iki 23 val.

Genocido aukų muziejus kvietė lankytojus į populiarias temines ekskursijas po buvusį KGB vidaus kalėjimą ir kitas muziejaus ekspozicijas, pristatė jaunųjų Lietuvos menininkų projektą „Metodai“ ir demonstravo dokumentinius filmus.

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse buvo atidaryta Valentino Algirdo Kaliūno retrospektyvinė tapybos ir fotografijų paroda „Tremtinio širdies godos“, koncertavo Monika Boreikaitė, Kamilė Zaveckaitė ir Lauryna Lankutytė, buvo rodomi dokumentiniai filmai, o vakaro programą užbaigė naktinė ekskursija po Memorialinį kompleksą ir ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

„Muziejų nakties“ renginiai sulaukė nemenko lankytojų susidomėjimo. Genocido aukų muziejuje apsilankė 1130, o Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse – 350 žmonių.

Gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, LGGRTC muziejiniuose padaliniuose vyko atvirų durų diena. Vilniečiai ir miesto svečiai galėjo nemokamai aplankyti ekspozicijas ir susipažinti eksponuojamomis parodomis. Genocido aukų muziejuje apsilankė 643, o Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse – 100 žmonių.


Genocido aukų muziejaus koridoriuose buvo ankšta Valentino Algirdo Kaliūno parodos atidarymas Naktinės ekskursijos dalyviai Tuskulėnų koplyčioje-kolumbariume
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”