2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Lietuvos ir Lenkijos istorikų diskusija

2014 m. balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje vyko diskusija tema „Lietuva–Lenkija 1920–1940. Ar straipsniai žurnale „Karta“ – žingsnis tarpusavio supratimo link?“ Renginį, padedant Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijai, organizavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) ir Centras „Karta“ iš Lenkijos. Diskusijos metu buvo aptartos Centro „Karta“ ketvirtinio žurnalo publikacijos: 74 numeryje publikuotas Mindaugo Sereičiko straipsnis apie Lietuvos visuomenės, žiniasklaidos, politikos ir visuomenės veikėjų reakciją į Vilniaus krašto praradimą 1920–1939 m. ir 78 numeryje išspausdinti Mykolo Riomerio dienoraščio fragmentai, kuriuose taip pat atsispindi Vilniaus bylos peripetijos.

Renginyje dalyvavo ir savo nuomonę išsakė J. E. Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys, istorikai M. Sereičikas ir Gintautas Ereminas, svečiai iš Lenkijos: Centro „Karta“ vadovas Zbigniewas Gluza, Lenkijos MA Politikos studijų instituto direktorius prof. Eugeniuszas Cezaris Królis ir dr. Danuta Jackiewicz. Renginį pasikeisdamos moderavo LGGRTC generalinė direktorė T. B. Burauskaitė ir dr. D. Jackiewicz. Buvo kalbama apie istorikų pastangas kuo objektyviau atspindėti sudėtingus XX a. istorijos įvykius ir apie būtinybę ieškoti tolimesnių Lietuvos ir Lenkijos istorikų bendradarbiavimo kelių.


Diskusijos akimirka LGGRTC generalinė direktorė T. B. Burauskaitė Kalba straipsnio autorius M. Sereičikas
Centro „Karta“ vadovas Z. Gluza Kalba prof. E. C. Królis, šalia – dr. D. Jackiewicz Savo nuomonę dėsto dr. R. Miknys
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”