2022 m. sausio 23 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Nauji leidiniai (Atnaujinta 2022-01-10)
Lauri Mälksoo knyga „Neteisėta aneksija ir valstybės tęstinumas: Baltijos šalių prijungimas prie SSRS“ išleista lietuvių kalba Išleista Rimanto Stankevičiaus knyga „Nepadariusi tautai gėdos. Onos Šimaitės gyvenimo fragmentai“
2022-01-20

Filmo „ATMINTIES VALYMAS: kodėl Rusijos valdžia nori uždaryti „Memorialą"?"

„Memorialui“ reikia mūsų palaikymo – kviečiame į filmo peržiūrą 2022 m. sausio 24 d. 18.00 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (oficinoje) (Žirmūnų g. 1 F, Vilnius). Filmas rusų kalba su angliškais subtitrais. Po peržiūros vyks diskusija, kurioje dalyvaus Vsevolod Chernozub ir Aidar Gubaidulin.

Rengino puslapis Facebook paskyroje


2022-01-20

Kviečiame aplankyti kilnojamąją fotodokumentinę parodą „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje lankytojai nuo šiandien kviečiami aplankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtą fotodokumentinę kilnojamąją parodą „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“. Vilniečiai ir sostinės svečiai su šia paroda galės susipažinti iki šių metų vasario 28 dienos.

Daugiau


2022-01-18

Lietuviškai išleista ne tik istorikams, bet ir teisininkams, diplomatams bei politologams aktuali knyga apie neteisėtą Baltijos šalių aneksiją ir valstybės tęstinumą

Tarp centro leidžiamų knygų – tai pirmas toks solidus mokslinis veikalas, kuriame persipina tarptautinė teisė, istorija ir politika, ieškant atsakymo į abu klausimus: ar tarptautinė teisė yra veiksminga ir ar ji yra teisinga sprendžiant geopolitines problemas. Autorius nagrinėja, kiek Baltijos valstybių atsikūrimo pripažinimas buvo nulemtas teisės, o kiek – politikos.

Daugiau


2022-01-17

Sausio 17 d., pirmadienį, 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks pokalbis su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotoja, tyrėja dr. Kristina Burinskaite ir jos knygos lietuvių ir anglų kalbomis „LSSR KGB ideologija, politika ir veikla 1954–1990 m.“ pristatymas.


2022-01-17

Mišios už pirmąjį Lietuvos ir Vilniaus leidėją Pranciškų Skoriną

Minint pirmosios spausdintos LDK knygos 500 metų jubiliejų, šių metų sausio 20 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Vilniaus Arkikatedroje bus aukojamos Šv. Mišios už pirmąjį Lietuvos ir Vilniaus leidėją Pranciškų Skoriną.

Daugiau


2022-01-15

2022 metų sausio 15 dieną, šeštadienį, pralaimėjęs kovą su sunkia liga, mirė tremtinys, žurnalistas, rašytojas ir visuomenininkas Antanas Seikalis.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras reiškia nuoširdžią užuojautą dėl tremtinio, žurnalisto, rašytojo ir visuomenininko Antano Seikalio mirties šeimai, artimiesiems, bendražygiams ir visiems Lietuvos žmonėms, kam ši netektis skaudi.

Daugiau


2022-01-14

Sausio 13-ąją Lazdijuose atvertas Laisvės kovų muziejus

2022 m sausio 13 d. buvo atidarytas Laisvės kovų muziejus Lazdijuose. Iškilmingame ir prasmingame šio muziejaus atidaryme dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys ir LGGRTC (Centro) vyriausiasis patarėjas Aivydas Keršulis.

Daugiau


2022-01-13

Antakalnio kapinėse Vilniuje pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

2022 m. sausio 13 dienos popietę Laisvės gynėjų atminimą Antakalnio kapinėse Vilniuje pagerbė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys. Jis atidavė pagarbą Laisvės kovotojui, Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. Tylos minute ir gėlėmis LGGRTC generalinis direktorius A. Bubnys pagerbė 1991 metų sausio 13-ąją žuvusiųjų atminimą.

Daugiau


2022-01-13

Atidaryta istorinė paroda

2022 m. sausio 13 d, ketvirtadienį, minint Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos Respublikos Seime atidaryta fotografijų paroda „TIKĖJIMAS IR LAISVĖ. Laisvės premijos laureatai – „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiai“.

Daugiau


2022-01-13

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys pasveikino 2021 metų Laisvės premijos laureatus

Laisvės gynėjų dieną, sausio 13-ąją, Vilniuje, prie Seimo rūmų, Nepriklausomybės aikštėje, įvyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir 2021 m. Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

Daugiau


2022-01-13

Laisvės gynėjų dienai atminti – moksleivių darbų paroda

Vilniaus televizijos bokšte Lietuvos gyventojų ir rezistencijos tyrimo centro (Centro) Atminimo programų skyriaus darbuotojų iniciatyva eksponuojama nacionalinio moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų paroda „Sausio bokštai“.

Daugiau


2022-01-13

Žvakutėmis languose Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojai paminėjo 1991 m. pilietinę pergalę

2022 m. sausio 13 d., ketvirtadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas visoje Lietuvoje buvo pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie jos prisijungė ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (Centro) darbuotojai. Dešimčiai minučių languose degė Laisvės gynėjams pagerbti ir atminti žvakutės.

Daugiau


2022-01-12

Pasirodė 50-asis žurnalo „Genocidas ir rezistencija“ numeris

Siekiant patikimų istorinių tyrimų sklaidos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre leidžiamas periodinis mokslo leidinys „Genocidas ir rezistencija“. Naujausiame jo numeryje – dėmesio verti centro istorikų tyrimai.

Daugiau


2022-01-11

Laisvės gynėjų dienos proga lankytojams duris atveria Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Minint 31-ąsias atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo metines, šių metų sausio 12 ir 13 dienomis nuo 10 iki 18 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai apsilankyti ir susipažinti su Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso muziejinėmis ekspozicijomis.

Šiemet Laisvės gynėjų dienai atminti skirti renginiai dėl COVID-19 pandemijos vyks laikantis visų saugumo priemonių.


2022-01-11

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus kviečia prasmingai paminėti
Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną


2022 m. sausio 12 ir 13 dienomis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejus bus atviras visuomenei. Šiomis dienomis nuo 10 iki 18 val. Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai galės nemokamai aplankyti muziejų, kuriame sovietmečiu buvo įsikūręs KGB vidaus kalėjimas. Lankytojai turės galimybę apžiūrėti mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, ekspozicijas, kurios pasakoja apie Lietuvos valstybės nepriklausomybės praradimą XX a. viduryje, sovietų valdžios represijas ir pasiaukojančią lietuvių tautos kovą dėl Nepriklausomybės.
Taip pat šia proga lankytojai kviečiami apžiūrėti virtualią muziejaus parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“.

Muziejaus lankytojai laukiami adresu Aukų g. 2A, Vilniuje.
Svečiai priimami laikantis visų saugumo reikalavimų dėl Covid-19 pandemijos.


2022-01-06

Laisvės gynėjų dieną pradėkime visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovai kviečia visą Centro darbuotojų bendruomenę ir visus Lietuvos geros valios žmones kartu Laisvės gynėjų dieną pradėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.

2022 metų sausio 13 d., ketvirtadienį, 8 val. dešimčiai minučių languose uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.
Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ – taip kasmet prisimenamas ir įprasminamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos žmonės pasiekė istorinę pergalę. Jie atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.


2022-01-04

Informuojame, kad laikantis visų saugumo reikalavimų, 2022 m. sausio 05–11 dienomis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame parke ekskursijos nevyks ir lankytojai nebus priimami dėl darbuotoją užklupusios Covid-19 omikron atmainos.

Atsiprašome už nepatogumus. Dėkojame už Jūsų supratingumą, linkime būti sveikiems, saugoti save ir artimuosius!


2022-01-04

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą pasiekė Velionio partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus dukros Danguolės Urbonienės padėka.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojams už nuolatinį rūpestį ruošiantis laidotuvių ceremonijai, palaikymą, patarimus. Už atliktą didžiulį darbą sunkią netekties valandą iškilusių klausimų koordinavimą ir užuojautą dėkoju LGGRTC (Centro) generalinio direktoriaus pavaduotojui Vytui Lukšiui, visiems centro darbuotojams, pagerbusiems ir iškilmingai palydėjusiems Bronislovą Juospaitį-Direktorių į paskutinę kelionę.

Velionio B. Juospaičio-Direktoriaus žmona ir dukra su šeima taria nuoširdžius padėkos žodžius visiems, kurių palaikymas ir buvimas kartu suteikė paguodos ir padėjo išgyventi netektį.


2022-01-01

Kviečiame 5-12 klasių moksleivius dalyvauti nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“! Konkursas yra LGGRT Centro programos „Okupacijų istorija jaunimui“ dalis. Piešk, kurk rašinius, fotografuok, filmuok, grok, dainuok, šok... Leisk pasireikšti savo kūrybiškumui, puoselėdamas Lietuvos laisvės kovų ir okupacijų istorijos atminimą!

Visą informacija apie konkursą, konkurso nuostatus ir dalyvio anketą rasi čia. Daugiau informacijos elektroniniu paštu konkursas@genocid.lt ir telefonais: 8 646 49830, 8 646 49952.

Konkursos nuostatai
Konkurso anketa


2021-12-30

Ramygalos kapinėse amžino poilsio atgulė partizanas Bronislovas Juospaitis-Direktorius

2021 m. gruodžio 29 d. iškilmingai palaidotas Vyčio kryžiaus ordino komandoro kryžiaus kavalierius, „Laisvės“ premijos laureatas, Laisvės kovų dalyvis, Vyčio apygardos partizanas Bronislovas Juospaitis-Direktorius.

Daugiau


2021-12-28

Lietuvos laisvės kovų dalyvio, Laisvės premijos laureato, atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Vyčio apygardos vado, partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus laidotuvės vyks trečiadienį, 2021 m. gruodžio 29 d.

Atsisveikinti su Bronislovu Juospaičiu-Direktoriumi galima jau šiandien, gruodžio 28 d. nuo 15 val. Panevėžyje, laidojimo namuose „Ramybės takas“, Geležinkelio g. 20.
Karstas išnešamas trečiadienį, gruodžio 29 d. 11.30 val.
Šv. Mišios vyks 12 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje (Katedros a. 1), mišias aukos Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas.

Laidotuvės – Panevėžio rajono Ramygalos miesto kapinėse.


2021-12-27

2021 m. gruodžio 27 d., eidamas 97-uosius metus mirė Lietuvos laisvės kovų dalyvis, atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Vyčio apygardos vadas, partizanas Bronislovas Juospaitis-Direktorius.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras reiškia nuoširdžią užuojautą Velionio šeimai, artimiesiems, bendražygiams ir visiems Lietuvos žmonėms, kam ši netektis skaudi.


2021-12-27

Įsteigtas Paieškų ir identifikavimo skyrius kviečia laisvės kovų dalyvių artimuosius duoti mėginius galimiems DNR tyrimams ir pasidalinti žiniomis apie dar netyrinėtas arba nežinomas pokario aukų užkasimo vietas. 

DaugiauĮvykių archyvas:
2021 metai
2020 metai
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2012 metai
2011 metai

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”