MENININKAI ISTORIJAI

Sovietmečio epocha paliko ryškų spaudą menininkų kūrybinėms nuostatoms, ne kartą vertė apsispręsti dėl gyvenimo ir kūrybos kelio.Gyvenimas buvo kupinas gąsdinimų ir baimės, o kultūra (bei dailė) itin suvaržyta ideologinių normų. Kiekvienos kartos atstovas galėtų pateikti ir panašų ir skirtingą sovietinio laikotarpio vaizdą. Po patirtų išgyvenimų menininkai prabyla apie sovietinę epochą, rezistencijos tragizmą, ateistinės prievartos absurdą. Šios programos tikslas – supažindinti visuomenę su skausmingiausiais Lietuvos istorijos puslapiais ir įprasminti pasipriešinimo prievartai idėją.

Pirmasis programos renginys - tapybos darbų paroda “Meno kryžkelės”, kurioje eksponuojami dailininkų Valentino Antanavičiaus, Jutos Čeičytės, Gintaro-Palemono Janonio,Vinco Kisarausko, Antano Kmieliausko, Marijos-Teresės Rožanskaitės, Aloyzo Stasiulevičiaus, Eduardo Urbonavičiaus, Vytauto Valiaus, Romano Vilkausko darbai. Parodos atidarymas – rugsėjo 25 d.16 val. Genocido aukų muziejuje, buv. KGB vidaus kalėjimo patalpose. Paroda veiks iki spalio 7-osios dienos.

Spalio 3 d. 13 val. Genocido aukų muziejaus posėdžių salėje rengiama diskusija “Menininkas istorinio lūžio metu”, kurioje dalyvaus istorikai, menininkai, žurnalistai ir menotyrininkai.

  Programos koordinatorė Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, tel. 79 10 35

Elegant Double.gif (808 bytes)

I PRADZIAAtnaujinta: 2004-01-30
Pasiūlymai ir pastabos - CompanyWebmaster

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras